• +47 95 24 37 74
  • petter@ballonger.no

Monthly Archive mai 2018

24 medlemsbedrifter!

Nå er 24 ballongfirmaer medlemmer av Ballongalliansen.
Det er veldig bra og sammen skal vi bidra til at det blir informert saklig og grundig om ballonger og miljø.
Støtt medlemmene våre ved å kjøpe ballongtjenester av de.

Her er 24 registrerte norske medlemmer fra PEBAs medlemsside pr. 21. mai:

& Balloons
Fredrik q Thompson
thompson@sbproduksjoner.no
andballoons.no
91311477
Theresesgate 14b
0452
Norway

Ablegøy Partyspesialisten
Ulf Johansson
ablegoy@live.no
www.ablegoy.no
+4798415432
Furusethgata 5
Jessheim, 2050
Norway

A EVENT AS
Lill Merete Nilsen
lill@eventmarked.no
www.eventmarked.no 
0047 94828482
Hegdalringen 25
Larvik 3261
Norway

Ballongdekor AS
Eva Waagsbø
post@ballongdekor.no
www.ballongdekor.no
41298580
Nedre Korskirkealm 10
NESTTUN, 5225
Norway

Ballongbutikken AS
Petter Vabog
petter@ballonger.no
www.ballonger.no
004795243774
PO Box 53 Pindsle
Sandefjord, NO-3249
Norway

Ballongdesign Unlimited AS
Morten Hallanger
post@ballongdesign.no 
www.ballongdesign.no 
004792666035
Nordre Nesvei 5
Duken, 3133
Norway

Ballongtwist
Torkel Tande
Torktan@hotmail.com
Norway

Ballong Event Byraa
Isaiah O’Connor
Isaiah@ballongeventbyraa.com
www.ballongeventbyraa.com
+4798688865
Kristiansand
Norway

BallongEventyret
Alejandra Morales-Misiewicz
Post@ballongeventyret.no
www.ballongeventyret.no 
45472218
Gildevangen 10 A
Oslo, Oslo
Norway

Ballongsøstrene
Hilde Eriksen
ballongsostrene@gmail.com
www.ballongsøstrene.no
40410881
Dalhaugene 9
5153 Bønes
Bergen
Norway

Eventyrlig Dekor AS
Ellinor Topland
Post@eventyrligdekor.no
www.eventyrligdekor.no
+47 40452244
Torneroseveien 8
Sandnes 4315
Norway

ExcellentEvent
Janicke Karlsen
janicke@excellentevent.no
https://excellentevent.no
+4799319784
Basneset 42
5304 Hetlevik, Hordaland 5304
Norway

Fargerike Drommer
monika ladogorska
fargerikedrommer@gmail.com
www.fargerikedrommer.com
004748089997
Fiboveien 1
Lyngdal 4580
Norway

Festligeting
Anne Hauge Stensland
Anne@festligeting.no
www.festligeting.no
004747025445
Ringsveien 6c
Stabekk 1368
Norway

Festutstyr AS
Liv Oppegård
Liv@festutstyr.no
www.festutstyr.no
+4795760868
Rosenholmveien 40
1414, Trollaasen
Norway

Gøy i Byen
Bjørn J Sørensen
b.j.s@online.no
www.goyibyen.no
+4799279211
Mellomveien 119 A
9006, Tromsø
Norway

Heimdal Transport
Henning Heimdal
Henning@lilleballong.no
+47 56301396
5200 Os
Norway

Kemos Entertainment AS
Morten Sorensen
Morten@kemos.no
www.kemos.no
0047 41383414
Søndre Kullerød 4 a
Sandefjord, Vestfold 3241
Norway

KJEMPEGØY.no AS
Anette Genius
anette@kjempegoy.no
kjempegøy.no
95739438
Storebotn Næringspark 2c
Kleppestø, Askøy 5309
Norway

La Fiesta
Elisa Iglesias
Ei@lafiesta.no
www.lafiesta.no
46678063
Holmenkollveien 20A
Oslo 0376
Norway

The Party Company AS
Lisbet McCarroll
lisbet@theballooncompany.com
www.theballooncompany.com
22444244
Toftesgate 12
0171 Oslo
Norway

Partyman bodø as
Dina Skogvoll
dina@partymanbodo.no
www.partymanbodo.no
004795288230
Storgata 17
8006, bodø
Norway

TJP Service AS
Tom Johnny Pedersen
tj@tjpservice.no
+47 90144459
Ullerudskogen 18
Drøbak, Frogn NO-1447
Norway

Youballong
Kari Stoen
youballong@gmail.com
youballong.com
+4794246379
Fenstad
Norway

Aktive dager

Det er svært aktive dager for oss nå.

Miljøpartiet De Grønne fremmet et forslag om å få et forbud mot salg av alle typer heliumballonger under klimadebatten i Stortinget 3. mai.
Forslaget kom svært overraskende på stortingsrepresentantene og oss i ballongbransjen.
Heldigvis måtte MDG omformulere forslaget sitt og Stortinget vedtok enstemmig et forslag om å be Regjeringen om å utrede et forbud mot alt salg av heliumballonger.

Likevel har mange oppfattet dette som at det nå er forbudt å selge heliumballonger på 17. mai. De har ikke fått med seg at det er snakk om en utredning og ikke et vedtatt forbud.

Vi i Ballongalliansen har tatt kontakt med politikere, media og MDG for å få greie på den videre saksgangen for dette. Det må gis en mulighet for alle parter til å bidra med opplysninger og dokumentasjon før det fattes et endelig vedtak i denne saken.

Flere av medlemmene våre har også vært i kontakt med media.

Førstkommende lørdag (12. mai) skal Petter Vabog (Ballongbutikken AS) være med i debatt på NRK P1 i programmet Ukeslutt (12:30-13:30)
Motdebattant blir en representant for MDG.

Et totalforbud mot salg av alle typer heliumballonger vil få store konsekvenser for den seriøse ballongbransjen. Vi lever av ballongsalg hele året. Ikke bare på 17. mai.

Det blir en spennende tid framover og vi skal gjøre alt vi kan for å informere på en saklig og veldokumentert måte.
God ballongpraksis

The Great Australian Garbage Map

Her er en interessant artikkel fra The Guardian i Australia.
Ballonger nevnes ikke…
Klikk på bildet for å komme til artikkelen.